Malarstwo Vedic Art

Malarstwo Vedic Art

Vedic art - nie trzeba posiadać żadnych umiejętności artystycznych. Podczas warsztatów spontanicznie wybierasz kolory, tworzysz formy, nadajesz im strukturę i zaczyna się proces tworzenia. Intuicyjnie malujesz i dostrzegasz wyłaniające się przed Tobą nowe możliwości. Białe płótno odzwierciedla życie. Warsztaty Vedic Art to doskonała okazja, aby tworzyć doświadczając "tu i teraz", dlatego Vedic Art to malarstwo serca i duszy - malarstwo intuicyjne.

"Vedic Art nie naucza malowania. -Nie! - Vedic Art przypomina jak malować. Vedic Art pamięta jak sztuka może być tworzona. Od samego początku, kiedy poznajemy siedemnaście zasad Vedic Art, zaczynamy odtwarzać sobie również całą historię stworzenia, skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy... Kiedy wnikniesz w swoje dzieło – w Twoim wewnętrznym dialogu – odnajdziesz szyfr, ujawniający, jak żyć i jak dzieło może otworzyć drzwi do nieba na ziemi." Curt Kallman

Każda autentyczna forma sztuki jest swoistą drogą dostępu do głębszej rzeczywistości człowieka i świata jako poszukiwanie prawdy, owoc wyobraźni wykraczającej poza codzienność. Każda autentyczna inspiracja artystyczna wykracza bowiem poza to, co postrzegają zmysły, i przenikając rzeczywistość stara się wyjaśnić jej ukrytą tajemnicę. Ma swoje źródło w głębi ludzkiej duszy - tam, gdzie pragnienie nadania sensu własnemu życiu łączy się z nieuchwytnym doznaniem piękna i tajemniczej jedności rzeczy.

W trakcie warsztatu Vedic art i procesu twórczego w kolejnych krokach uświadamiasz sobie, że jesteś twórcą Twojego największego dzieła - Twojego życia. Tworzenie zachęca człowieka, aby poznał smak życia i umiał marzyć i kreować własne życie. Wszyscy zatem w jakimś stopniu możemy nazwać siebie artystami, jako że powołaniem każdego człowieka staje się twórcze kreowanie rzeczywistości, gdyż to właśnie „w twórczości artystycznej człowiek bardziej niż w jakikolwiek inny sposób objawia się jako «obraz Boży» i wypełnia to zadanie przede wszystkim kształtując wspaniałą «materię» własnego człowieczeństwa, sprawując także twórczą władzę nad otaczającym go światem.

Umów się na przygodę z Vedic art. w dogodnym dla ciebie terminie
zadzwoń
791-190-403

Comments are closed.